Bitcoin trzeci „najbardziej zatłoczony handel“ w sondażu przeprowadzonym wśród menedżerów funduszy globalnych

 

Zarządzający aktywami na całym świecie tracą zaufanie do dolara, zachęcając ich do poszukiwania dla swoich klientów inwestycji odpornych na inflację.

Bitcoin trzeci „najbardziej zatłoczony handel“ w sondażu przeprowadzonym wśród globalnych menedżerów funduszy
Aktualności

Nowe badanie przeprowadzone wśród globalnych menedżerów funduszy pokazuje, że Bitcoin wspiął się w rankingach „najbardziej zatłoczonego handlu“, pokonując tradycyjne inwestycje, takie jak złoto i obligacje.

Bitcoin znalazł się na trzecim miejscu na ogólnej liście opcji w tej kategorii, nazwanej przez 15% respondentów najbardziej zatłoczonym handlem. Tylko akcje techniczne (52%) i krótkie pozycje dolarowe (18%) uplasowały się wyżej.

Ankieta Global Fund Manager została przeprowadzona przez Bank of America Merrill Lynch w okresie od 4 do 10 grudnia i zadała 217 zarządzającym funduszami łącznie odpowiedzialnymi za aktywa o wartości 534 mld USD, serię pytań związanych z trendami w zachowaniach inwestorów.

Związane z tym pytanie dotyczyło tego, czy posiadali oni pozycje długie Bitcoin, na które 15% odpowiedziało twierdząco, czyli trzy razy więcej niż w zeszłym miesiącu 5%.

W roku, w którym drukowanie pieniędzy i bodźce wywołały obawy przed masową inflacją, trend odchodzenia od gotówki na rzecz aktywów niepowiązanych, takich jak Bitcoin, jest wyraźnie podkreślony przez wyniki badania.

Wielu menedżerów inwestycyjnych poważnie rozważa zakup Bitcoinów po raz pierwszy, zachęconych przykładem słynnych inwestycji dokonanych przez MicroStrategy, Square i Paula Tudora Jonesa. W ślad za tym, firma ubezpieczeniowa MassMutual i menedżer inwestycyjny Ruffer ujawnili masowe zakupy Bitcoinów również w ostatnim tygodniu.

Ankieta przeprowadzona przez Bank of America wykazała również, że po raz pierwszy od 2013 roku, po zakupie nieproporcjonalnie dużej ilości akcji, towarów i innych aktywów, w tym Bitcoinu, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zarządzający funduszami po raz pierwszy od 2013 r. mają niedowagę w gotówce.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Bitcoin pojawił się w miesięcznym sondażu Bank of America. W grudniu 2017 roku, Bitcoin znalazł się na czele listy najbardziej zatłoczonych transakcji, z 32% respondentów określających Bitcoin jako „najbardziej zatłoczony handel“.

Bitcoin został wymieniony po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku w edycji badania, w której otrzymał 26% głosów na „najbardziej zatłoczony handel“.

18 sierpnia 2020, Bitcoin po raz pierwszy prześcignął Bank of America w wielkości limitu rynkowego. Bitcoin przewyższa teraz Bank of America w tej metryce o 45%.